Depilacja laserowa Gdynia

Zabieg usuwania owłosienia do większości rodzaju włosów, to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas rezygnując z domowej depilacji. Komfort gładkiej skóry zimą i latem. Z x lase plus masz możliwość pozbyć się owłosienia z wszelkich partii ciała (pachy, bikini, nogi, ramiona, przedramiona, brzuch, plecy, klatka piersiowa, wąsik, broda, policzki, podbródek, szyja itp). Epilacja laserowa to gwarancja trwałego efektu przez długi czas. Zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa to popularna i skuteczna metoda długotrwałego usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Wykorzystuje ona technologię lasera, aby zniszczyć mieszki włosowe i zapobiec wzrostowi nowych włosów.

Co to jest epilacja laserowa?


Epilacja laserowa to proces, który wykorzystuje skoncentrowane wiązki światła (lasera), aby przeniknąć do mieszka włosowego i zniszczyć go od wewnątrz. Dzięki temu, włosy z danego miejsca stopniowo wypadają, a następnie rosną wolniej, są cieńsze, aż w końcu przestają rosnąć całkowicie.

Na czym polega zabieg?


Podczas zabiegu epilacji laserowej, specjalistka w naszej klinice kieruje wiązką światła na obszar skóry, który ma zostać pozbawiony owłosienia. Laser emituje impulsy światła, które są absorbowane przez melaninę (barwnik) w włosach. Ciepło generowane przez absorpcję światła niszczy mieszek włosowy, zapobiegając regeneracji włosa.

Epilacja laserowa jest skuteczna, bezpieczna i stosunkowo szybka, ale dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów. Po kilku sesjach, większość osób doświadcza znacznej redukcji wzrostu włosów, a niekiedy ich całkowitej eliminacji.

Chociaż epilacja laserowa jest skuteczna dla większości typów skóry i kolorów włosów, najlepsze wyniki uzyskuje się na kontrastowych kombinacjach, tj. ciemne włosy na jasnej skórze. Ważne jest, aby pamiętać, że efekty mogą być różne dla różnych osób, a decyzję o przystąpieniu do zabiegu najlepiej jest podjąć po konsultacji z doświadczonym specjalistą w naszej klinice.
 

Epilacja a depilacja laserowa

Depilacja laserowa i epilacja laserowa to dwa terminy, które są często używane zamiennie, ale które mają technicznie różne znaczenia.

Depilacja laserowa to metoda usuwania włosów, która skupia się na zniszczeniu struktury włosa powyżej skóry. Jest to bardziej powierzchowne i krótkotrwałe rozwiązanie, a włosy zazwyczaj odrastają po pewnym czasie. Laser w tym przypadku działa na pigment włosa, powodując jego zniszczenie. Zabieg ten często stosowany jest dla osób, które chcą szybkiego, ale niekoniecznie trwałego rozwiązania problemu z nadmiernym owłosieniem.

Epilacja laserowa, z drugiej strony, działa głębiej, docierając do korzenia włosa i niszcząc mieszek włosowy. Jest to bardziej zaawansowany i długotrwały sposób na usunięcie włosów, ponieważ zapobiega on regeneracji włosa. W przeciwieństwie do depilacji, efekty epilacji laserowej mogą być trwałe lub długotrwałe, a włosy zazwyczaj rosną wolniej i są cieńsze, jeśli w ogóle odrastają.

Podsumowując, depilacja laserowa i epilacja laserowa różnią się pod względem skuteczności i trwałości efektów. Depilacja laserowa jest metoda krótkotrwałą, podczas gdy epilacja laserowa ma na celu długotrwałe lub stałe usunięcie włosów.

 

Depilacja laserowa - obszary stosowania

Depilacja laserowa to wszechstronna metoda usuwania niechcianego owłosienia, która może być stosowana na wielu różnych obszarach ciała. Poniżej przedstawiamy niektóre z najpopularniejszych obszarów, na których często wykorzystuje się tę technikę:

 1. Depilacja laserowa twarzy: Depilacja laserowa jest często stosowana do usuwania włosów z twarzy, w tym wargi górnej, brody i policzków. Jest to szczególnie popularne u kobiet, które mają problem z niechcianym owłosieniem twarzy.
 2. Depilacja laserowa pach: Jest to jedno z najczęściej traktowanych obszarów. Depilacja laserowa pach pozwala na stałe usunięcie włosów, eliminując potrzebę częstego golenia lub depilacji woskiem.
 3. Depilacja laserowa nóg: Depilacja laserowa jest popularna metodą usuwania włosów z nóg, szczególnie u kobiet. Procedura może trwać dłużej niż na innych obszarach ciała ze względu na dużą powierzchnię, ale efekty są długotrwałe.
 4. Depilacja laserowa bikini: Depilacja laserowa w okolicy bikini pozwala na precyzyjne usunięcie włosów w tej wrażliwej okolicy. Może to obejmować zarówno linię bikini, jak i pełną depilację.
 5. Depilacja laserowa pleców i klatki piersiowej: U mężczyzn często stosuje się depilację laserową na plecach i klatce piersiowej. Procedura jest skuteczna zarówno dla cienkich, jak i grubych włosów.
 6. Depilacja laserowa rąk: Depilacja laserowa może być również używana do usunięcia niechcianego owłosienia z rąk.

Zalety laserowego usuwania owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia jest skuteczną i innowacyjną metodą pozbywania się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Ma wiele zalet, które sprawiają, że jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych metod, takich jak golenie, depilacja woskiem czy kremy depilacyjne.

 1. Długotrwałe efekty: Główną zaletą laserowego usuwania owłosienia jest długotrwałość efektów. Po serii zabiegów, wiele osób doświadcza trwałego usunięcia włosów lub znacznej redukcji ich wzrostu.
 2. Precyzja: Lasery mogą selektywnie celować w ciemne, grube włosy, jednocześnie nie uszkadzając otaczającej skóry. Jest to szczególnie korzystne dla osób z ciemnymi włosami i jasną skórą, ale nowoczesne lasery mogą być skuteczne dla różnych typów skóry i kolorów włosów.
 3. Szybkość: Każdy impuls lasera trwa ułamek sekundy i może traktować wiele włosów jednocześnie. Małe obszary, takie jak górna warga, mogą być traktowane w mniej niż minutę, a duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą zająć do godziny.
 4. Komfort: W porównaniu do innych metod usuwania włosów, takich jak depilacja woskiem, laserowe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj mniej bolesne. Odczucia mogą różnić się w zależności od osoby, ale wiele osób porównuje uczucie do lekkiego szczypania.
 5. Oszczędność czasu i pieniędzy: Choć koszt początkowy może być wyższy, w długim terminie laserowe usuwanie owłosienia może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, które normalnie byłoby poświęcone na regularne golenie, depilację woskiem lub używanie kremów depilacyjnych.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia może przynieść wiele korzyści dla komfortu i pewności siebie. W naszej klinice zawsze zachęcamy do skonsultowania się z naszym doświadczonym specjalistą, aby omówić swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.
Image
Image

ul. Legionów 153
81-378 Gdynia
tel. 790 790 027
email: recepcja@beleza-sopot.pl
 
GODZINY OTWARCIA :
 
ZAPRASZAMY
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
10:00 - 20:00 ​​

SOBOTA:
10:00 - 15:00 ​​
NASI PARTNERZY:

Image
Image