HIFU Gdynia

Technologia HIFU dostarcza centralnie skoncentrowaną wiązkę ultradźwiękową precyzyjnie w skórę zgodnie z pożądaną głębokością dzięki czemu otrzymujemy efekt liftingu, uniesienia owalu twarzy. Hifu działa przeciwstarzeniowo, redukuje widocznie zwiotczałą skórę. Hifu to idealna profilaktyka jak i zwalczanie widocznego upływu czasu. Pierwszy efekt widoczny jest od razu po zabiegu. Maksymalny efekt zobaczysz po 90 dniach, a rezultat utrzyma się do około 18 miesięcy.

Zabieg HIFU - efektywna metoda odmładzania skóry

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to nowoczesna metoda wykorzystująca skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej intensywności w celu odmładzania skóry. Ta nieinwazyjna technologia, często nazywana "liftingiem bez skalpela", pozwala na skuteczne ujędrnianie, lifting i odmładzanie skóry bez konieczności przeprowadzania operacji.

W trakcie zabiegu HIFU, aparat emituje fale ultradźwiękowe, które penetrują głęboko w skórę, docierając do warstwy SMAS (Systemic Musculo-Aponeurotic System) – warstwy mięśniowo-powięziowej, która jest docelowo traktowana podczas chirurgicznych liftingów. Ciepło generowane przez fale ultradźwiękowe stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, naturalnych białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Efektem jest stopniowe napięcie i ujędrnienie skóry, które staje się widoczne w ciągu kilku tygodni po zabiegu. HIFU jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zredukować oznaki starzenia, takie jak zwiotczała skóra, zmarszczki czy utrata owalu twarzy, ale nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Jedną z głównych zalet metody HIFU jest jej bezinwazyjność - nie wymaga rekonwalescencji, nie powoduje blizn ani innych poważnych efektów ubocznych, a efekty są długotrwałe i naturalne. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, w naszej klinice przeprowadzamy zabieg na różnych obszarach ciała, nie tylko na twarzy, ale także na szyi, brzuchu, ramionach czy udach.

Hifu twarz

Zabieg HIFU na twarz może przynieść wiele korzystnych efektów, przede wszystkim jeśli chodzi o odmładzanie i rewitalizację skóry. Oto główne efekty, jakie można oczekiwać po przeprowadzeniu zabiegu HIFU na twarz:

  • Wygładzenie zmarszczek i linii mimicznych: Skoncentrowane fale ultradźwiękowe docierają do głębokich warstw skóry, co powoduje stymulację produkcji kolagenu. To z kolei powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i linii mimicznych, nadając skórze bardziej młodzieńczy wygląd.
  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry: Zabieg HIFU pobudza syntezę nowego kolagenu, który jest kluczowy dla utrzymania jędrności i elastyczności skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, a kontury twarzy mogą się unieść, przyczyniając się do efektu odmłodzenia.
  • Redukcja zwiotczenia skóry: HIFU pomaga wzmocnić kolagenowe i elastynowe włókna skóry, co prowadzi do zmniejszenia zwiotczenia, szczególnie w obszarach takich jak policzki, broda i szyja.
  • Poprawa owalu twarzy: Dzięki zabiegowi HIFU, owal twarzy może ulec poprawie, a skóra na policzkach może się unieść, co dodatkowo przyczynia się do odmłodzenia i witalności wyglądu.
  • Redukcja worków i cieni pod oczami: zabieg HIFU może również pomóc w redukcji worków i cieni pod oczami, poprawiając wygląd tej delikatnej okolicy.
  • Brak okresu rekonwalescencji: Zabieg HIFU jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga cięcia skóry ani znieczulenia ogólnego. Zaraz po zabiegu nasi pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności.
  • Długotrwałe efekty: Chociaż efekty HIFU nie są trwałe, ponieważ naturalny proces starzenia skóry wciąż postępuje, to jednak osiągnięte rezultaty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy lub nawet rok. Dlatego wielu naszych pacjentów decyduje się na powtarzanie zabiegu, aby utrzymać efekty.

Warto podkreślić, że efekty zabiegu HIFU mogą być różne u różnych osób, ponieważ zależą od indywidualnych cech skóry i jej stanu. Z tego powodu, zawsze zachęcamy do skonsultowania się z naszym doświadczonym specjalistą przed podjęciem decyzji o zabiegu HIFU. To pozwoli ocenić, czy zabieg jest odpowiedni dla danego pacjenta i jakie efekty można po nim oczekiwać.

Hifu przed i po

Cieszący się dużą popularnością w dziedzinie medycyny estetycznej, zabieg HIFU przyciąga uwagę przede wszystkim swoimi efektami. Nieinwazyjność tej techniki oraz zdolność do ujędrniania skóry, redukcji zmarszczek i poprawy konturów twarzy sprawiają, że staje się ona pierwszym wyborem dla wielu osób poszukujących skutecznych i bezpiecznych rozwiązań w odmładzaniu skóry. Z tego powodu pragniemy przybliżyć Państwu efekty, jakie można zaobserwować przed i po zabiegu HIFU:

Przed zabiegiem HIFU:

Przed przystąpieniem do terapii HIFU, skóra pacjenta może wykazywać oznaki starzenia, takie jak utrata elastyczności, zwiotczenie skóry, głębsze linie i zmarszczki. Niektóre osoby mogą zauważyć opadanie skóry w okolicach policzków, brody lub szyi. Mogą również występować nierówności i brak jędrności skóry na ciele, na przykład na brzuchu, udach czy ramionach.

Po zabiegu HIFU:

Po serii zabiegów HIFU, pacjenci kliniki urody Beleza zauważają zauważalną poprawę stanu skóry. Zmarszczki i linie mimiczne stają się mniej widoczne, a skóra wygląda na bardziej jędrną i napiętą. Dzięki efektowi liftingu skóra w okolicach brody, szyi i policzków może wyglądać młodziej. Zabieg HIFU może również poprawić kontury twarzy, co daje efekt szczuplejszej, bardziej wymodelowanej twarzy.

W przypadku ciała, terapia HIFU może pomóc w redukcji cellulitu i ujędrnieniu skóry, co prowadzi do gładszego i bardziej zarysowanego wyglądu.

Należy pamiętać, że pełne efekty zabiegu HIFU zazwyczaj widoczne są po 2-3 miesiącach, a wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Image
Image
ul. Legionów 153
81-463 Gdynia
tel. 790 790 027
email: recepcja@beleza-sopot.pl

pracujemy na najnowocześniejszej aparaturze zabiegowej biotec italia

Image
Image
ZAPRASZAMY
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
10:00 - 20:00 ​​

SOBOTA:
10:00 - 15:00 ​​