Mikrodermabrazja korundowa Gdynia

Exhila to przyspieszona forma złuszczania i regeneracji komórek wykonywana za pomocą mechanicznego peelingu, ultradźwięków i wzbogaconego tlenu aplikowanego na skórę. zabieg ten jest idealny również w okresie lata. Twoja skóra będzie wyraźnie rozświetlona i zdrowsza.

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawienie ogólnego wyglądu skóry. Wykorzystuje mikrokryształy korundu, minerału znanego ze swojej twardości, do mechanicznego złuszczania powierzchni skóry, co pomaga usunąć martwe komórki skóry i pobudzić produkcję nowych.

Podczas zabiegu specjalistyczne urządzenie rozpyla kryształki korundu na skórę pod ciśnieniem, tworząc rodzaj delikatnego "piaskowania". Ten proces eksfoliacji usuwa zewnętrzną, martwą warstwę skóry, pomagając zminimalizować widoczność drobnych linii, zmarszczek, plam pigmentacyjnych i innych nierówności skórnych.

Dodatkowo, mikrodermabrazja korundowa stymuluje krążenie krwi i produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Zabieg jest stosunkowo bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Mikrodermabrazja korundowa jest odpowiednia dla różnych typów skóry i może być stosowana na twarzy, szyi, dekolcie i innych obszarach ciała. Jest to doskonały wybór dla osób, które szukają skutecznego i bezpiecznego sposobu na poprawę wyglądu skóry bez długiego czasu rekonwalescencji.

Mikrodermabrazja korundowa a diamentowa

Mikrodermabrazja korundowa i diamentowa to dwie najpopularniejsze techniki mikrodermabrazji, które mają na celu poprawę wyglądu i tekstury skóry. Obie metody mają podobne cele, ale różnią się narzędziami i techniką, które są używane do złuszczania skóry.

Mikrodermabrazja korundowa korzysta z mikrokryształów korundu, które są rozpylane na skórę za pomocą specjalnego urządzenia, aby delikatnie złuszczyć i usunąć martwe komórki naskórka. Kryształki są następnie zasysane z powrotem do urządzenia wraz z martwymi komórkami skóry.

Z drugiej strony, mikrodermabrazja diamentowa używa głowicy pokrytej drobnymi diamentami do delikatnego ścierania powierzchni skóry. Martwe komórki skóry są następnie zasysane do urządzenia przez system próżniowy.

Zasadnicza różnica polega na tym, że mikrodermabrazja korundowa jest techniką bardziej intensywną, która może być bardziej efektywna w przypadku cięższych nierówności skórnych, podczas gdy mikrodermabrazja diamentowa jest delikatniejsza i może być lepsza dla osób o wrażliwej skórze.

Obie metody mają na celu stymulację produkcji nowych komórek skóry i poprawę ogólnego wyglądu i tekstury skóry. Wybór między jedną a drugą metodą zależy od indywidualnych potrzeb i typu skóry pacjenta. W naszej klinice zawsze zachęcamy do skonsultowania się z naszym doświadczonym specjalistą, aby zdecydować, która metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Mikrodermabrazja korundowa krok po kroku

Zabieg mikrodermabrazji korundowej zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, aby usunąć wszelkie pozostałości makijażu, sebum czy zanieczyszczeń. Następnie na skórę nanoszony jest specjalny preparat, który ma za zadanie zmiękczyć naskórek i przygotować skórę do zabiegu.

Kluczowym etapem zabiegu jest wykorzystanie specjalistycznego urządzenia, które precyzyjnie nanosi na skórę drobne kryształki korundu. Działają one niczym delikatny peeling, usuwając zewnętrzną, martwą warstwę naskórka. Cały proces jest starannie kontrolowany przez naszego specjalistę, co umożliwia skupienie się na specyficznych obszarach wymagających poprawy.

Urządzenie jest również wyposażone w system ssący, który zbiera kryształki korundu i martwe komórki skóry. Dzięki temu zabieg jest czysty i nie zostawia żadnych pozostałości na skórze.

Po zabiegu, skóra jest zazwyczaj nawilżana i chroniona kremem z filtrem UV, aby zapewnić jej optymalną ochronę. Może wystąpić delikatne zaczerwienienie, ale zazwyczaj ustępuje ono w ciągu kilku godzin.

Sesja mikrodermabrazji korundowej zwykle trwa od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi. Jest to procedura nieinwazyjna nie wymagająca dodatkowego czasu na rekonwalescencję, dzięki czemu pacjenci mogą bez problemu wrócić do swojej codziennej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji korundowej

Chociaż mikrodermabrazja korundowa jest zazwyczaj zabiegiem bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do tego zabiegu. Obejmują one następujące czynniki:
  1. Aktywne stany zapalne skóry: Osoby z aktywnymi stanami zapalnymi, takimi jak trądzik, egzema, łuszczyca czy rosacea, powinny unikać mikrodermabrazji, ponieważ może to potęgować stan zapalny i pogorszyć objawy.
  2. Zakażenia skóry: Jeżeli na skórze występują zakażenia wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, mikrodermabrazja korundowa może przyczynić się do ich rozprzestrzeniania.
  3. Rany i skaleczenia: Mikrodermabrazja nie powinna być wykonywana na skórze, która jest pęknięta, podrażniona, oparzona, czy w trakcie gojenia po zabiegu chirurgicznym.
  4. Nowotwory skóry: Osoby z nowotworami skóry, w tym złośliwymi znamionami, powinny unikać mikrodermabrazji.
  5. Terapia retinoidami: Leki retinoidowe, takie jak izotretynoina stosowana w leczeniu trądziku, mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą i podatną na uszkodzenia, dlatego nie zaleca się mikrodermabrazji podczas stosowania tych leków.
  6. Ciąża: W ciąży hormony mogą wpływać na skórę, czyniąc ją bardziej wrażliwą, dlatego mikrodermabrazja nie jest zalecana w tym okresie.
Image
Image

ul. Legionów 153
81-378 Gdynia
tel. 790 790 027
email: recepcja@beleza-sopot.pl
 
GODZINY OTWARCIA :
 
ZAPRASZAMY
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
10:00 - 20:00 ​​

SOBOTA:
10:00 - 15:00 ​​
NASI PARTNERZY:

Image
Image