Kriolipoliza Gdynia


Kriolipoliza to nowoczesny zabieg, który zapewnia trwałą miejscową redukcję tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela i długotrwałej rekonwalescencji. Kriolipoliza polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej w temperaturze do -10 co powoduje efektzmniejszenia miejscowej tkanki tłuszczowej nawet o 30%.
Chłodzenie jest 
odpowiednio kontrolowane i bezpieczne, a jego efektem jest uszkodzenie komórek tłuszczowych które przez kolejne tygodnie są usuwane z organizmu przez układ limfatyczny.

Decyzja o długości trwania zabiegu oraz konieczności jego powtórzenia
podejmowana jest na konsultacji przedzabiegowej

Kriolipoliza


Kriolipoliza to nowoczesny i bezpieczny sposób na redukcję tłuszczu w wybranych częściach ciała, wykorzystujący technikę chłodzenia. Stanowi nieinwazyjną alternatywę dla bardziej agresywnych zabiegów, jak na przykład liposukcja.

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza, nazywana również "zamrażaniem tłuszczu", jest techniką wykorzystującą kontrolowane schładzanie do eliminacji opornych na dietę i ćwiczenia komórek tłuszczowych. Procedura ta jest bezbolesna, nie wymaga anestezji i nie prowadzi do trwałych uszkodzeń skóry czy tkanek otaczających.

Na czym polega zabieg?

Zabieg kriolipolizy polega na aplikowaniu specjalnego urządzenia do obszaru ciała, który ma być poddany redukcji tłuszczu. Urządzenie to chłodzi komórki tłuszczowe do temperatury, która powoduje ich naturalną śmierć - proces ten nazywany jest apoptozą.

Podczas zabiegu, obszar tłuszczu jest umieszczany pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Pacjent może odczuwać początkowe ssanie lub ciśnienie, a następnie obszar staje się zdrętwiały z powodu zimna. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny na obszar, ale może być dłuższy, w zależności od wielkości obszaru do leczenia.

Po zabiegu, uszkodzone komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane przez system limfatyczny organizmu w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Efektem jest zauważalna redukcja tłuszczu w leczonym obszarze. Należy pamiętać, że kriolipoliza nie jest rozwiązaniem na utratę wagi, ale jest skutecznym narzędziem do modelowania sylwetki i redukcji lokalnych nagromadzeń tłuszczu.

Kriolipoliza brzucha


Kriolipoliza brzucha to popularny zabieg, który ma na celu redukcję nadmiernych warstw tłuszczu zlokalizowanych w tej części ciała. Jest to doskonała opcja dla osób, które mimo regularnej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, mają trudności z pozbyciem się uporczywych złogów tłuszczu w okolicy brzucha.

W naszej klinice zabieg kriolipolizy na brzuch polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które precyzyjnie chłodzi komórki tłuszczowe do temperatury indukującej ich naturalny proces śmierci, czyli apoptozę. Chłodzenie jest na tyle precyzyjne, że nie uszkadza skóry ani otaczających tkanek. Procedura jest bezbolesna, nie wymaga anestezji ani czasu na rekonwalescencję, co czyni ją atrakcyjną dla osób o intensywnym trybie życia.

Po zabiegu kriolipolizy, komórki tłuszczowe stopniowo są usuwane przez naturalne procesy metaboliczne organizmu, co prowadzi do redukcji obwodu brzucha i poprawy konturów sylwetki. Pełne efekty u naszych pacjentów zauważalne są zazwyczaj widoczne po 2-3 miesiącach, a wyniki mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej a kriolipoliza


Wymrażanie tkanki tłuszczowej to proces, który ma na celu redukcję lokalnych nagromadzeń tłuszczu, a kriolipoliza jest jednym z zabiegów wykorzystujących tę technologię.

Podczas zabiegu kriolipolizy, specjalne urządzenie jest używane do precyzyjnego schładzania komórek tłuszczowych do temperatury, która powoduje ich naturalną śmierć, nazywaną apoptozą. To "wymrażanie" komórek tłuszczowych jest skierowane i kontrolowane, co oznacza, że nie uszkadza skóry ani otaczających tkanek. Proces jest bezbolesny i nieinwazyjny, co oznacza, że nie ma potrzeby znieczulenia ani czasu na rekonwalescencję.

Po zabiegu, wymrożone komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane przez naturalne procesy metaboliczne organizmu, prowadząc do redukcji grubości warstwy tłuszczowej w obszarach poddanych zabiegowi. Efekty są zazwyczaj widoczne po 2-3 miesiącach, a wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Należy jednak pamiętać, że mimo iż wymrażanie tkanki tłuszczowej za pomocą kriolipolizy jest skutecznym sposobem na modelowanie sylwetki, to nie leczy to otyłości i nie zastąpi zdrowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej.

Kriolipoliza - efekty po 1 zabiegu


Pełne efekty zabiegu kriolipolizy są zazwyczaj widoczne po 2-3 miesiącach. Jednakże, już po pierwszym zabiegu można zauważyć pewne zmiany. Oto, czego można się spodziewać:

  1. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej: Już po jednym zabiegu kriolipolizy, można zauważyć zmniejszenie grubości warstwy tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi. Wynika to z procesu apoptozy, czyli naturalnej śmierci komórek tłuszczowych indukowanej niską temperaturą.
  2. Poprawa konturów sylwetki: Wraz z redukcją tłuszczu, można zauważyć poprawę konturów sylwetki. Obszary, które wcześniej były problematyczne, stają się bardziej wymodelowane i wysmuklone.
  3. Skóra na obszarze zabiegu: Bezpośrednio po zabiegu, skóra w obszarze poddanym kriolipolizie może być nieco zaczerwieniona, opuchnięta lub nadwrażliwa. Te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

Pamiętaj, że efekty kriolipolizy mogą różnić się z zależności od typu skóry pacjenta, a aby osiągnąć optymalne rezultaty zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą w dziedzinie medycyny estetycznej, aby określić najlepszy plan leczenia dla indywidualnych potrzeb.
Image
Image
ul. Legionów 153
81-378 Gdynia
tel. 790 790 027
email: recepcja@beleza-sopot.pl

pracujemy na najnowocześniejszej aparaturze zabiegowej biotec italia

Image
Image
ZAPRASZAMY
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
10:00 - 20:00 ​​

SOBOTA:
10:00 - 15:00 ​​